Czyszczenie tapicerki skórzanej

Wśród wykonywanych przez nas zleceń, bardzo często mierzymy się z czyszczeniem tapicerek skórzanych, zarówno w autach, jak również na meblach. 

Przyjęło się, że właśnie ten rodzaj tkaniny jest najlepszym rozwiązaniem, w wypadku intensywnego użytkowania, np. przez dzieci. Prawdą jest, że szybka interwencja pozwala na usunięcie zabrudzeń za pomocą szmatki, niemniej jednak, trzeba mieć świadomość tego, że samo przetarcie tkaniny nie zapewnia jej dokładnego wyczyszczenia, a brud zbiera się w porach skóry. Może to doprowadzić do jej trwałego uszkodzenia. Również użycie nieodpowiednich detergentów do czyszczenia, ma na tapicerce skórzanej o wiele poważniejsze konsekwencje, niż w wypadku tapicerki materiałowej. Nie można też zapominać o tym, że wraz z użytkowaniem, wyciera się wierzchnia warstwa zabezpieczająca, co doprowadza do szybszej degradacji skóry.

Wychodzimy z założenia, że aby zachować tapicerkę skórzaną w dobrej kondycji, wskazane jest czyszczenie, wraz z impregnacją, przynajmniej raz na 1-2 lata, w zależności od intensywności użytkowania. Regularne dbanie o dokładne oczyszczenie skóry, a także jej impregnację zdecydowanie wpływa na przedłużenie jej żywotności i zachowanie pierwotnych właściwości zarówno pod względem wyglądu, jak i miękkości. 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu, w celu wykonania usługi oraz zapoznaniem się z resztą naszych usług, chociażby jak: Pranie tapicerki meblowej Marki!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *